Wydarzenie specjalne w Parku Grabiszyńskim

19.06 czekaliśmy na Was w Parku Grabiszyńskim. Pogoda dopisała. Słońce świeciło, a my malowaliśmy, wycinaliśmy, przyszywaliśmy, a przede wszystkim inspirowaliśmy się pięknymi książkami.

Czytaj dalej

Reklamy

Międzypokoleniowe warsztaty inspirowane książką „Oczy”

Tym razem Mobilny Ogródek Literacki pojawił się na Psim Polu. – 18.06 odwiedziliśmy Dzienny Dom Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień”. Zabawa podczas międzypokoleniowych warsztatów, na które zaprosiliśmy tych młodszych i tych trochę starszych, skupiła się wokół książki „Oczy” Iwony Chmielewskiej. Zapewniliśmy materiały o różnych ciekawych fakturach, dzięki którym mogliśmy doświadczać i oglądać powstałe dzieła nie za pomocą oczu, a dotyku.

DSC_0002

Czytaj dalej

Domy duszy pod Biblioteką Grafit

4 czerwca ekipa Mobilnego Ogródka Literackiego odwiedziła Śródmieście. Książka Maum. Dom duszy zainspirowała nas do stworzenia własnych „domów”. Każdy miał inny pomysł na to, jak opakować to, co mamy w środku: nasze myśli, wspomnienia i najskrytsze marzenia*.

*Maum w języku koreańskim oznacza to, co składa się na duchowość człowieka: charakter, emocje, umysł, pamięć, a więc nie ma konotacji stricte religijnych.

DSC_0125

Czytaj dalej